kp header yld 1130x300

Audiosignatuur

Kuldse Plaadi tunnusmuusika autor: Heini Vaikmaa.

MP3 »

 

Tunnusgraafika

Kuldse Plaadi graafilise kaubamärgi autor: Kristjan Jagomägi (DF).

PDF »

 

Partnerid

eau.jpg
 
Logo-EEL.jpg
 

"Kuldne Plaat" on Eesti popmuusika aastaauhind, millega autasustatakse edukamaid kodumaiseid popmuusikuid - esitajaid, produtsente ja autoreid. Auhinnad antakse üle igal aastal toimuval pidulikul galal või telesaates eesmärgiga populariseerida Eesti popmuusikat ja austada auhinnasaajaid.

Kuldne Plaat auhinnad antakse üle Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Esitajate Liidu kogutavate faktiliste andmete alusel. Auhinna "Panus Eesti muusikasse" saaja nimetatakse korraldajate ühise otsuse tulemusena.

Kuldne Plaat auhinnagala korraldaja on MTÜ Kuldne Plaat koostöös Eesti Autorite Ühingu, Eesti Esitajate Liidu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühinguga.

Lisainfo:
Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Koduleht: www.kuldneplaat.ee


Kuldse Plaadi ajalugu

Auhinnagala idee autoriteks ja asutajateks on Raadio 2 muusikajuht Ivar Männik ja plaadifirma Aidem Pot juhataja Auris Rätsep.

Eesti Popmuusika Auhinnagala Kuldne Plaat toimus esmakordselt 1998. aastal Eesti Televisiooni stuudios 29. detsembril, gala korralduse projektijuhiks oli Auris Rätsep (Eesti Fonogrammitootjate Ühingu (EFÜ) asutajaliige. Piduliku sündmuse telesalvestus oli eetris kaks päeva hiljem, vana-aasta õhtul.

Aastal 2000, mil Kuldse Plaadi korraldamise volitatud projektijuhiks oli Aarne Valmis (EFÜ), muutusid ootamatult gala nimi ja auhindade kriteeriumid - nii sündis üleöö uue sisu ja nimega auhinnagala Eesti Muusikaauhinnad (EMA). Faktiliste andmete asemel hakati nüüd auhindu üle andma žürii arvamuse alusel ja senitoimunud missioonisündmusest sai tasulise sissepääsu ja noortele muusikasõpradele suunatud alkoholisponsoritega kommertsüritus kontserdi ja teleülekandena. Millegipärast loevad EMA korraldajad oma gala esimeseks toimumisaastaks 1998, kuigi selleks on aasta 2000. Lisaks serveeritakse EMA veebilehel Kuldse Plaadi esimest lõpetamiskatset "kapitaalremondina" ja "popmuusikaauhinnast" saigi sujuvalt "muusikaauhinnad": "Kolmandat muusikaauhindade kättejagamise üritust võib kokkuvõtlikult iseloomustada kui kapitaalremonti, mille tulemusel sai kogu üritus uue näo: uus nimi ja logo, uued võitjate ja nominentide hindamiskriteeriumid, uued auhinnakategooriad." Sõnastus sellisel kujul muudeti EFÜ kodulehel alles 6.2.2023.

Kuldse Plaadi auhinnagala traditsiooni taastamiseks kulusid aastad 2000 ja 2001, mille tulemusena andsid gala asutajad korraldusõiguse 2001. aastal loodud Eesti Muusika ja Fonogrammitootjate Liidule (EMFL). Faktilistele andmetele tuginev Eesti popmuusika aastaauhinnagala Kuldne Plaat toimus Eesti muusikatarbijate, autorite ja esitajate suureks rõõmuks taas 2002. aastal ja toimub tänaseni!

Aastate jooksul on Kuldse Plaadi gala toimunud telesaatena ETV / ERR, TV3 ja Kanal2 telekanalites, avaliku üritusena ööklubis Venus Club ja Kinos Kosmos, piduliku õhtusöögina Grand Hotel Mercure Tallinnas ja auhinnatseremooniana Eesti Vabaõhumuuseumis ja Kadrioru lossis. 

Kuldse Plaadi graafilise sümboolika on loonud Kristjan Jagomägi (Design Factory) ja tunnusmuusika autor on Heini Vaikmaa.Kuldne_taust copy.jpg